a
Na trhu jsme od roku 2007 a od té doby jsme si získali přízeň mnohých zákaznic. Věříme, že je to díky našemu citlivému přístupu ke každé naší klientce. Díky úspěchům a stále rostoucí oblíbenosti si můžeme dovolit každý rok nabídnout novou značku svatebních a společenských šatů.
Sledujte nás
Salon Sofia > Nevěsta  > Výběr obleku pro ženicha

Výběr obleku pro ženicha

Při výběru obleku dbejte na kvalitu materiálu. V půjčovnách často naleznete obleky ze syntetických vláken. Tyto obleky jsou levnější a snadněji se udržují, ale jsou zároveň méně kvalitní.

Pokud si hodláte půjčit či zakoupit oblek kvalitnější, zaměřte se na obleky, kde výrobce použil na jejich výrobu materiály z přírodních vláken. Vaše vysoké nároky určitě uspokojí vlna. Oblek bude dražší, ale budete se v něm ve Váš důležitý den cítit pohodlně. Především v letních měsících oceníte “dýchatelnost” kvalitního materiálu.

Barva svatebního obleku se odvíjí od svatebních šatů nevěsty. Nevěstiny šaty by ženich vidět neměl, ale nevěsta s partnerem šaty vybírat může a tím sladí jeho oblek se svými šaty. Základní pravidlo je: teplý odstín k teplému, a studený ke studenému. To znamená, že k bílým svatebním šatům vybíráme svatební oblek v odstínech černé, antracitové, stříbrné, šedé, bílé a světle popelavé. Nedoporučujeme oblek v barvě krémové. Na fotografiích působí vedle zářivě bílých svatebních šatů zažloutle a celkový dojem je nesladěnost svatebního páru.

Ke svatebním šatům v barvě šampaň se velmi hodí obleky krémové, zlatavé a kávové. V dnešní době je na trhu již výběr veliký a proto stojí za to pečlivě zvolit správnou barvu obleku. Výsledkem je dokonale sladěný svatební pár.

Svatební oblek můžete doplnit kravatou, motýlkem, plastrónem a to v barvě, která ladí se svatební kyticí nevěsty. Košile je vždy v barvě svatebních šatů.

Milí ženichové, můžete vybírat z těchto druhů obleků:

Dvouřadý oblek

U tohoto typu obleku bývá sako jednořadé, bývá v zadu s rozparkem či bez. Rozparky mohou být i dva po stranách. Sako i kalhoty jsou ve stejné barvě. Váš kožený pásek musí vždy ladit s obuví tzn. mít stejnou barvu.

Žaket (cutaway )

Žaket zvolte pouze v případě, že se svatba koná do patnácté hodiny.Skládá se z dlouhého černého anebo také šedého kabátu, stříbrné vesty a plastrónu a z proužkovaných kalhot. Zvolte klasickou košili s límcem, nikoliv se stojáčkem!!! Můžete dále zvolit bílé rukavice a šedý cylindr. Žaket je vhodný pouze k bohatým svatebním šatům.

Smoking (black tie)

Smoking nesmí dle etikety spatřit denní světlo, takže se hodí pouze na svatbu konající se ve večerních hodinách. Přesněji řečeno se smoking nenosí před 19 hodinou. Skládá se ze saka, které má zvednuté klopy potažené lesklým hedvábím a z kalhot s jedním lampasem. Samozřejmostí je černý motýlek, černé lakované boty a bílá nebo krémová košile. Občas se můžete setkat se smokingem s vestou, ale to je pouze módní výstřelek. Vesta je nahrazena pásem (cummerbund) v černé anebo bordó barvě.

Frak (white tie)

Frak je neslavnostnější večerní oblek, je králem mezi pánskými obleky. Kabát je s krovkami vzadu a krátkým střihem vepředu. Nosí se vždy rozepnutý. K dokonalému kompletu neodmyslitelně patří bílá vesta, košile s piké náprsenkou a stojacím límečkem a bílý motýlek. Černé kalhoty zdobí po stranách dvojitý hedvábný lampas. Tak jako žaket se frak hodí na svatby konající se do patnácté hodiny.

Petra Mrázek Králová

Žádné komentáře

Sorry, the comment form is closed at this time.